Strona główna » Rekrutacja

Rekrutacja

Zapisy

Nabór do placówki prowadzimy cały rok. Jeśli tylko posiadamy wolne miejsce, Państwa dziecko może dołączyć w dowolnym momencie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne w naszej placówce, na które prosimy umówić się wypełniając formularz zapisu.

FAQ

Przedszkole JUPI czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30-17:30, z wyłączeniem świąt, 24.12, 2.05 i dni ustawowo wolnych od pracy. Zastrzegamy sobie także pulę 10 dni roboczych przeznaczonych na prace remontowe, organizacyjne, techniczne i nieprzewidziane okoliczności, którą dysponujemy w razie potrzeby w ciągu roku kalendarzowego. Jeśli tylko to możliwe informujemy Państwa o zamknięciu placówek z dużym wyprzedzeniem.

Większość nowych dzieci przyjmujemy w okresie lipca-września, kiedy najstarsze przedszkolaki odchodzą do szkół. Sporadycznie jednak pojawiają się wolne miejsce w trakcie roku szkolnego i wówczas jesteśmy w atenia przyjać dziecko  W celu dokonania zapisu zapraszamy wypełnienia formularza i wybór terminu spotkania rekrutacyjnego. W trakcie wizyty będę mieć Państwo okazję poznać nasze warunki lokalowe, a także opowiemy o naszym funkcjonowaniu. Finalnym etapem zapisu jest uzupełnienie i dostarczenie podpisanej przez Państwa umowy wraz z równoległym wniesieniem opłaty wpisowej. 

Do przedszkola JUPI przyjmujemy dzieci od ukończenia 2,5 lat do zakończenia edukacji przedszkolnej, czyli do 7 lat. Prowadzimy także kameralną zerówkę. Nasze dzieci uzyskują przygotowanie szkolne.  

Obowiązkiem rodzica jest podanie wszelkich informacji o zaleceniach lekarskich dziecka. Takie dane przechowywane są w bazie danych, a na ich podstawie sporządzana jest lista zasad, których opiekunowie muszą przestrzegać w pracy z dzieckiem alergicznym. Sposób żywienia dzieci alergicznych ustalany jest indywidualnie z rodzicami przy zawarciu umowy. Późniejsza modyfikacja diet wynikającą z zaleceń lekarskich, zawsze jest możliwa. Z uwagi na prowadzenie własnej kuchni jesteśmy w stanie starannie zadbać o każdego podopiecznego, który wymaga specjalnej diety. Nasz kucharz ma w tym zakresie duże doświadczenie. 

Przebywanie na powietrzu jest niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci, dlatego dbamy o to by jak najczęściej wychodziły na nasz plac zabaw bądź z nauczycielami spacerowały po okolicy. Codzienne dopołudniowe wyjście na dwór wpisane jest w nasz harmonogram. Może nam jedynie stanąć wysoki poziom smogu, który sprawdzamy codziennie, silny wiatr lub ulewny deszcz. Jupiki prosimy wyposażyć w stroje przeciwdeszczowe i kaloszki, które umożliwią wyjście podczas mniej uciążliwych opadów. W okresie ciepłych dni (mniej więcej od maja do października) po godzinie 15:45 wychodzimy ponownie z dziećmi na plac zabaw, skąd Jupiki odbierane są przez rodziców. 

W przedszkolu nie podaje się dzieciom żadnych lekarstw doraźnych. Wyjątkiem są udokumentowane przypadki chorób przewlekłych dziecka (np. cukrzycy, astmy). Ich podawanie wymaga pisemnego oświadczenia rodzica.

Zgodnie z naszym regulaminem, do JUPI nie można przyprowadzać dzieci z oznakami choroby. Do przedszkola mogą uczęszczać tylko zdrowe dzieci. W przypadku wystąpienia symptomów chorobowych, rodzice proszeni są o niezwłoczne odebranie dziecka z przedszkola. W przypadku przyprowadzenia dziecka, którego stan zdrowia wskazuje na infekcję, nauczyciel grupy w trosce o bezpieczeństwo pozostałych dzieci, odmówi przyjęcia do placówki. Może także zażądać dostarczenia zaświadczenia lekarskiego, stwierdzającego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pobytu dziecka w przedszkolu.

Nie, nasza placówka wymaga okazania karty szczepień w momencie zapisu dziecka.

W naszej placówce posiadamy własną kuchnię zaprojektowaną zgodnie z zasadami GHP/GMP oraz wdrożonym systemem HACCP. Nie korzystamy z zewnętrznego cateringu, a wszystkie podawane przez nas posiłki powstają na miejscu. Dzięki temu nasze posiłki nie tracą swoich cennych wartości odżywczych, są świeże – podawane bezpośrednio po przygotowaniu, a tym samym bardzo smaczne. Nie są porcjowane – dzieci mogą zaspokoić swój apetyt według potrzeb. Odczarowałyśmy już niejednego niejadka.

Jedzenie jest zbilansowane, urozmaicone oraz zgodne z zaleceniami żywieniowymi, odpowiednimi do grupy wiekowej dzieci. Stosujemy się do zaleceń najnowszej piramidy żywieniowej WHO, która zaleca ograniczenie spożycia mięsa na korzyść warzyw. Dobór świeżych produktów opiera się o sprawdzonych dostawców oraz sezonową ich dostępność. Znacząca ich ilość posiada certyfikaty BIO i EKO. Mięso i ryby pochodzą z hodowli zrównoważonych (prowadzonych bez antybiotyków, sterydów czy hormonu wzrostu). Oferujemy diety eliminacyjne, zastępcze, a także jadłospis wegetariański.

Przykładowe menu JUPI (Maj / Czerwiec)

Poniedziałek

9:00 Śniadanie:

Pieczywo żytnie, masło, jajecznica na maśle, bukiet warzyw, woda

Przekąska:

Słupki marchewki i selera naciowego, woda

13:00/15:00 Obiad:

Krem z białych warzyw z grzankami, Penne z zielonymi szparagami i parmezamem, woda

Podwieczorek:

Arbuz, woda

Wtorek

9:00 Śniadanie:

Pieczywo mieszane, serek typu włoskiego, pomidorki, bazylia, woda

Przekąska:

Koktajl mango-truskawka na mleku owsianym, woda

13:00/15:00 Obiad:

Bulion warzywny z młodą marchewką i makaronem, Pęczotto z botwiną i kurczakiem zagrodowym, woda

Podwieczorek:

JUPIkowe ciastka owsiane, woda

Środa

9:00 Śniadanie:

Pieczywo mieszane, pasta warzywna, ogórek małosolny, woda

Przekąska:

Jogurt naturalny z musli i kiwi, woda

13:00/15:00 Obiad:

Krupnik, Dorsz pieczony z puree ziemniaczanym, sałata masłowa, woda

Podwieczorek:

Paski ogórka, woda

Czwartek

9:00 Śniadanie:

Pieczywo żytnie z żółtym serem, pomidory, szczypiorek, papryka, woda

Przekąska:

JUPIkowe sorbetowe lody z truskawek i bananów, woda

13:00/15:00 Obiad:

Pomidorowa z makaronem, Carbonara z bobem, woda

Podwieczorek:

Maliny, woda

Piątek

9:00 Śniadanie:

Pieczywo razowe, masło, pieczony schab w majeranku, bukiet warzyw, woda

Przekąska:

Jogurt grecki z crunchy i bananem, woda

13:00/15:00 Obiad:

Koperkowa na rosole, Mini naleśniczki z truskawkami i serkiem mascarpone, woda

Podwieczorek:

Daktyle suszone, woda